У той час, як генеральний директор займається розвитком бачення бізнесу, пошуком нових інвесторів, клієнтів та ідей, операційний директор наводить порядок всередині компанії і планує роботу так, щоб все працювало, як швейцарський годинник.
Він забирає на себе всю рутину від генерального директора, завдяки чому компанія починає працювати ефективніше та швидше рости.
Основні обов’язки операційного директора
СЕО займається питаннями повсякденних бізнес-процесів, до яких входять:
- Контроль виконання стратегії, яку затвердив власник бізнесу.
- Аналіз виконання КРІ співробітниками та організація їхньої мотивації.
- Забезпечення компанії необхідними ресурсами для досягнення цілей (фінансами, працівниками, процесами).
- Оцінка ефективності бізнесу та як різні посади/задачі впливають на загальну результативність.
- Звітність перед начальством.
- Контроль і покращення бізнес-процесів.
- Відслідковування або розробка технологічних і адміністративних рішень, які покращують роботу та результати.
- Робота з внутрішньою документацією (готує накази і тд).
За домовленістю він також може виконувати інші задачі, часто функціонал операційного керівника надто широкий і розмитий. А цю посаду ще часто називають “директор по вирішенню незрозумілих питань”.
Особистісні якості операційного директора
Керівні посади беруть на себе велике навантаження та відповідальність, тому вимоги щодо внутрішніх якостей та навичок СЕО також немаленькі:
Авторитетність.
Це людина, яку мають слухатися та виконувати накази всі співробітники компанії. Без якостей лідера, харизми, впевненості в собі цього не досягти. Тому такий фахівець має бути авторитетом для інших.
Розвинуті соціальні навички.
Вміння спілкуватися, ставити себе на місце інших людей та розуміти їх потреби необхідні для СЕО. Адже він організовує робочий простір та умови для всіх співробітників, повинен прислухатися до них та налагоджувати роботу, щоб люди хотіли робити на результат.
Гнучкість мислення.
Операційний директор має швидко думати та реагувати на непередбачувані обставини, знаходити вихід із будь-якої ситуації та приймати непопулярні рішення.
Постійний саморозвиток.
Тут все просто: немає розвитку — немає результатів.
Пошук СЕО: “виростити” у своїй компанії чи знайти готового?
Операційний директор — це та людина, яка має повністю зануритися в усі процеси компанії і вирішувати найбільш делікатні питання.
Якщо брати такого співробітника “ззовні”, то у нього обов’язково має бути досвід роботи у тій же сфері. Інакше доведеться витратити багато часу, щоб він занурився у специфіку роботи. А такого часу, як правило, немає.
Можна “виростити” власного СЕО всередині компанії. І це має свої переваги: він знає все про бізнес до найменших деталей. Але слідкуйте за тим, щоб його якості відповідали посаді. І тоді результати у вашій компанії підуть вгору.